Procedura transportu - 31.07.2014

Moderator: Lukasz_Stawski

Lukasz_Stawski
Posty: 79
Rejestracja: śr maja 28, 2014 9:34 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

czw maja 29, 2014 1:17 pm

Definicja
Zarządzanie transportem obiektów, za które organizacja jest częściowo lub w pełni odpowiedzialna, jak również jego dokumentacja.

Minimalny standard
Organizacja musi mieć zasady transportu obiektów. Ogólne wytyczne dotyczące polityki zarządzania zbiorami znajdują się w części Polityka zarządzania zbiorami i kontekst prawny.

Procedura dokumentacji i zarządzania transportem musi:
- zapewniać, że każdy transport jest przeprowadzany zgodnie z zasadami transportu organizacji;
- zapewniać, że w przypadku obiektów będących w wypożyczeniu wymagania wypożyczającego i jego polityki ubezpieczeniowej (np. gwarancje rządowe) są spełnione;
- zapewniać, że wszystkie prawne zobowiązania są spełnione, włączając wymogi celne, CITES, ustawodawstwo z zakresu bezpieczeństwa transportu lotniczego i przepisy o broni palnej;
- zapewniać, że sprawdzenie stanu obiektu jest przeprowadzone (i zapisane) przed podjęciem przygotowań transportowych;
- zapewniać, że sprawozdanie z metody przemieszczenia jest przygotowane, włączając ocenę ryzyka i plan ratunkowy;
- zapewniać, że odpowiednie umowy ubezpieczeniowe/gwarancje są podpisane przed transportem;
- zapisywać i utrzymywać ścieżkę audytu z przyczyną przemieszczenia, środkiem transportu, datami transportu i szczegółami dla osób przeprowadzających transport.
Załączniki
transport1.jpg
transport1.jpg (168.47 KiB) Przejrzano 16687 razy
transport2.jpg
transport2.jpg (123.78 KiB) Przejrzano 16687 razy
transport3.jpg
transport3.jpg (140.88 KiB) Przejrzano 16687 razy

Martyna
Posty: 4
Rejestracja: pt lip 18, 2014 11:08 am

pt lip 18, 2014 12:17 pm

1. Dotyczy udzielania osobie odpowiedzialnej za organizację transportu informacji na temat umowy pomiędzy wysyłającym i odbierającym.
Umowy między stronami odnośnie wypożyczenia obiektów mogą zostać objęte klauzulą poufności. Raczej nie powinno się udostępniać całości treści umowy - poza danymi niezbędnymi do zorganizowania i prawidłowego przebiegu transportu, oraz zapewnieniu bezpieczeństwa. Fragmenty umów, dotyczące tych spraw mogą zostać udostępnione kurierowi oraz organizatorowi transportu.

Zofia Fidelus
Posty: 21
Rejestracja: wt cze 17, 2014 12:15 am

ndz lip 20, 2014 3:29 pm

- zapewniać, że sprawdzenie stanu obiektu jest przeprowadzone (i zapisane) przed podjęciem przygotowań transportowych; - czyli został sprawdzony stan zachowania obiektu i sporządzono opinie konserwatorską
- zapewniać, że sprawozdanie z metody przemieszczenia jest przygotowane, włączając ocenę ryzyka i plan ratunkowy; czyli zapewnić, że określone są warunki transportu
Diagram

Niepotrzebne są moim zdaniem odniesienia do przepisów UK - należałoby przywołać polskie przepisy dotyczące Gwarancji Rządowych.

„nieruchomości organizacji” czyli siedziby muzeum

Muzeum Śląskie
Posty: 40
Rejestracja: śr cze 25, 2014 10:37 am

czw lip 24, 2014 11:26 pm

• Wyjaśnienia wymaga zapis: „Organizacja powinna mieć następujące informacje oraz dostarczyć je osobie organizującej transport (...) – wycena (jeżeli obiekt jest ubezpieczony lub objęty gwarancjami rządowymi)” – w praktyce muzeum dokonuje każdorazowo wyceny obiektów wypożyczany z na zewnątrz (niezależnie od ubezpieczenia i/lub gwarancji rządowych).
• W procedurze brak możliwości wycofania obiektu z procedury transportu, jeżeli w ocenie przedstawiciela muzeum wydającego obiekt do transportu osobie trzeciej (wypożyczenia na zewnątrz) warunki transportu nie zostaną spełnione.

Zablokowany
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość