Strona 1 z 1

Zapisy na szkolenie "Cyfrowa ewidencja muzealiów" 27-28.04.2017

: wt kwie 04, 2017 10:53 am
autor: Lukasz_Stawski
Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów zaprasza do zapisów na szkolenie pt. "Cyfrowa ewidencja muzealiów".

Szkolenie odbędzie się w dniach 27-28.04.2017 r. w Centrum Konferencyjnym „Golden Floor” w Warszawie, każdego dnia w godz. 9:30 do ok. 16:00.

Szkolenie ma na celu przygotować uczestników do wprowadzenia cyfrowej ewidencji w muzeach lub wdrażania zmian w stosowanych dotychczas rozwiązaniach. Prezentacje obejmą m.in. takie zagadnienia jak: ramy prawne, standardy, wewnętrzne dokumenty i dobre praktyki regulujące prowadzenie ewidencji (nabywanie, katalogowanie, deakcesja, przemieszczanie obiektów, depozyty, kontrole, udostępnianie) oraz praktyczne wskazówki związane z przygotowaniem, wdrażaniem i obsługą narzędzi cyfrowych służących do tworzenia i zarządzania dokumentacją zbiorów.

Zaprezentowane zostaną najważniejsze funkcjonalności systemów do ewidencji i zarządzania zbiorami, a także zagadnienia związane z ich administracją oraz kontrolą danych. Szkolenie zakończy blok poświęcony kwestiom migracji danych do nowych systemów oraz ich eksportu do zewnętrznych repozytoriów i portali.

Szkolenie skierowane jest przede wszystkim do inwentaryzatorów muzealnych i merytorycznych administratorów programów do ewidencji i zarządzania zbiorami, którzy chcą rozpocząć lub doskonalić swoją pracę w tym obszarze.

Szczegółowe informacje, ramowy program szkolenia oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie internetowej Działu Digitalizacji.