Procedura braku i uszkodzenia 31. 10. 2014

Moderator: Lukasz_Stawski

Lukasz_Stawski
Posty: 79
Rejestracja: śr maja 28, 2014 9:34 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

czw maja 29, 2014 12:44 pm

Definicja
Zarządzanie skutecznym reagowaniem w przypadku odkrycia braku lub uszkodzenia obiektów będących pod opieką organizacji, jak również zarządzanie nim.

Minimalny standard
Organizacja musi mieć zasady reagowania na brak lub uszkodzenie obiektów. Ogólne wytyczne dotyczące polityki zarządzania zbiorami znajdują się w części Polityka zarządzania zbiorami i kontekst prawny.

Procedura braku i uszkodzenia musi:
- umożliwiać organizacji podjęcie odpowiednich kroków w celu uniknięcia kolejnych braków lub zniszczeń;
- zapewniać, że wszystkie decyzje i czynności będące odpowiedzią organizacji na brak lub uszkodzenie są w pełni udokumentowane.
Załączniki
procedura_braku_i_uszkodzenia.jpg
procedura_braku_i_uszkodzenia.jpg (688.27 KiB) Przejrzano 14915 razy

Agnieszka Widacka
Posty: 5
Rejestracja: pt cze 27, 2014 8:41 am

pt lis 14, 2014 11:53 am

Czy do stwierdzenia braku jak i uszkodzenia obiektu powinna by jedna procedura? Chyba nie. Brak przeważnie stwierdza się podczas kontroli, ale samo uszkodzenie jest już raczej stwierdzane i dokumentowane podczas przeglądów konserwatorskich. Wewnętrzne procedury muzealne odnoszące się do tych dwóch wypadków są inne. W przypadku stwierdzenia braku spowodowanego domniemana kradzieżą stosuje się konkretne kroki, m.in. niezwłocznie powiadamia się policję, w przypadku różnic inwentarzowych powołuje się Komisje do rozliczenia różnic inwentarzowych wykazanych przez skontra. Natomiast procedury postępowania z uszkodzonym obiektem są określone oddzielnymi zasadami.

Zofia Fidelus
Posty: 21
Rejestracja: wt cze 17, 2014 12:15 am

pt lis 14, 2014 5:22 pm

Diagram
s. 87
„Zaimplementuj plan muzeum reagowania w razie katastrofy” proponuję: Stwórz i zadbaj o wdrożenie planu reagowania na wypadek katastrofy.
s. 88
„członków prasy” proponuję: „przedstawicieli prasy/mediów”

Zgadzam się z p. Widacką - procedura uszkodzenia jest raczej procedurą konserwatorską związaną z okresowymi przeglądami konserwatorskimi. Chyba, że mówimy tu o całkowitym zniszczeniu obiektu, które ma charakter nagły (np. zniszczone przez zwiedzających na ekspozycji) - wtedy ma to znamiona "katastrofy".

Zablokowany
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości